Sommelierky uspěly také na mezinárodní soutěži

Po nedávných úspěších na domácích soutěžích zabodovaly znojemské sommelierky ze střední školy na Přímětické i na mezinárodní půdě. V mezinárodní soutěži na Brněnském vánočním poháru se v kategorii Sommelier tři z nich dostaly do první desítky. Nejlepší znojemská sommelierka, Erika Juránková, dokonce obhájila loňskou stříbrnou pozici.
Konkurence byla obrovská. Třiatřicet soutěžících z České republiky a Rakouska muselo zvládnout písemný test, který byl v českém i německém jazyce, odborný rozbor šumivého vína a jeho servis do pěti minut. Vylosovali si také nápoj, ke kterému museli doporučit vhodný pokrm a sestavit menu. Důraz je přitom kladen na komunikaci sommeliera s hostem. Ve finále, kam postoupili čtyři soutěžící, na ně čekal servis s dekantací červeného vína a přiřazování vhodných nápojů k jednotlivým jídlům. Soutěžící tak museli prokázat nejen své odborné znalosti a dovednosti, ale také své komunikační dovednosti, které jsou při styku s hostem nejdůležitější.
Vítězem se stala Anna Schöfmann z rakouské školy HLT Retz, druhé místo obsadila znojemská Erika Juránková a třetí Nikola Kořínková ze Střední školy potravinářské, obchodu a služeb v Brně. Do první desítky se umístily další dvě studentky z Přímětické – Zuzana Komůrková (6. místo) a Romana Hlaváčková (8. místo). Cenné zkušenosti na soutěži sbírala i další Znojmačka Michaela Stuchlíková.
„Jako učitel jsem rád, že mohu vychovávat tak úspěšné sommelierky, které tento obor opravdu zajímá, a věnují se mu. Nejedná se totiž o nic jednoduchého. A toho si velmi cením,“ říká František Koudela, jenž mladé sommelierky vyučuje a připravuje je na soutěže.

Zdroj: Znojmocity.cz

You may also like...