Prague Wine Trophy: Vyhlášeny výsledky v kategoriích Dovozce roku a Vinařství roku

V Praze byly vyhlášeny celkové výsledky cen Prague Wine Trophy za rok 2014. Akt probíhal v rámci akce Prague Wine Week, která je výběrovým festivalem vín, vinařství a gastronomie a nabízí degustace vín, degustační menu, prezentace vinařství a dovozců, přímý prodej vín ve vinotékách i setkání profesionálů i milovníků vín. Festival pořádá časopis Víno Revue. Historie hodnocení se traduje od roku 2002, kdy začal časopis vycházet. Během uplynulých třinácti let proběhlo více než 150 hodnocení vín. Z toho 120 hodnocení jako redakčních testů Víno revue a od roku 2007 více než 30 kol této mezinárodní soutěže.

Mezi dovozci vybojovala první místo společnost Kupmeto CZ s 65 medailemi před Royal Wine Club (46 medailí) a firmou WINE4YOU (45). Upřesněme, že společnost Kupmeto CZ je personálně propojena a naším serverem Vino.tk osobou jejího majitele Martina Kozáka.

V kategorii domácí vinařství zvítězil Vinselekt Michlovský s 57 medailemi, na druhém místě skončilo Vinařství Volařík (22) a třetí je vinařství Sonberg (16).

Mezi zahraničními vinaři získala rovnocenný počet medailí (7) na prvním místě vinařství Freigut Thallern, Víno Matyšák a VÍNO MRVA & STANKO.

Kompletní výsledky:

vysledky-wineprague

Zdroj: praguewine.cz

You may also like...