Sklenice červeného vína je prý ekvivalentem hodiny v posilovně :)

Tak vědátoři opět něco „objevili“ ,vědci z University of Alberta  v   Kanadě zjistili , že  červené víno obsahuje resveratrol který je velmi prospěšný při štěpení tuků, takže sklenice vína je prý  ekvivalentem hodiny v posilovně :), no berte to s rezervou. … oni vědátoři nebývají moc příčetní…


Zde něco o rosveratrolu tak trochu to závání vědeckým hoaxem:

Resveratrol.svg

RESVERATROL

Litr červeného vína obsahuje asi 0,2 až 5,8 mg resveratrolu v závislosti na odrůdě. Bílé víno obsahuje resveratrolu méně, důvodem je zřejmě kratší doba lisování a tedy kontaktu mezi slupkou a dužninou hroznu.

Resveratrol ovlivňuje metabolismus lipidů a zpomaluje srážení krevních destiček.[zdroj?] Předpokládá se, že díky své schopnosti blokovat androgenní receptory má pozitivní vliv na prevenci rakoviny prostaty, ale chybí klinické důkazy. Nedávné články ve významných vědeckých časopisech uvádí i schopnost resveratrolu aktivovat sirtuin SIRT1 a tím například upravovat krevní tlak, modulovat imunitní systém a energetický metabolismus.

Resveratrol je velmi kontroverzní léčivou látkou a některé studie, které jeho účinnost vyvrací,[2] jsou emocionálně označovány jako „hřebíky do rakve“ resveratrolu. Podle takových průzkumů resveratol nesnižuje počet úmrtí, ani zánětlivých onemocnění, ani infarktů, mozkových příhod či nádorů. Celá záležitost je také zatížena podezřením z vědeckého podvodu, který měl spáchat odborník na resveratrol profesor Das.

 

http://www.mydaily.co.uk/2015/01/26/a-glass-of-red-wine-is-the-equivalent-to-an-hour-at-the-gym-says-study

http://cs.wikipedia.org/wiki/Resveratrol

Jan Kynčl

Webmaster VINO.TK

You may also like...