Moravská vína získala 3 medaile v Madridu

Celkem 4 dny hodnotili nejlepší světoví degustátoři přes 1500 vín na mezinárodní soutěži vín Bacchus 2015 ve španělském Madridu. Naše vína se zde letos zúčastnila poprvé a hned získala 3 cenné kovy.

Na soutěž se přihlásilo 8 našich vín a z toho 3 získala stříbrné medaile. 2 medaile získalo Vinařství u kapličky za Ryzlink vlašský selection 2013 a Zweigeltrebe rosé fresh 2014 a jednu Vinařství Štěpán Maňák za Alibernet pozdní sběr oak aged 2012.

„Vynikající organizace, špičkové složení degustačních komisí, nádherné prostředí hodnotícího sálu v historickém Kasinu Madrid a účast velkého počtu vín z celého světa  – to vše řadí Bacchus mezi nejprestižnější světové soutěže vín. O to cennější je ocenění pro moravská vína,“ komentuje Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, který se účastnil práce v hodnotící komisi.

Bacchus je prestižní mezinárodní soutěž vín organizovaná španělskou unií degustátorů pod záštitou O.I.V. (mezinárodní organizace pro révu a víno), VINOFED (světové federace hlavních mezinárodních soutěží vín a destilátů)  a španělského ministerstva zemědělství. Vína hodnotí více než sto odborníků z řad specializovaných žurnalistů, enologů, Masters of Wine a Masters of Sommelierz celého světa.

Více na: http://www.concursobacchus.com/

Zdroj: Wineofczechrepublic

You may also like...