Vinobraní sv. Kláry v trojské botanické zahradě oživí divadlo, swing i jazz, chybět nebude cimbál a lidovky

Vinobraní k podzimu patří, a to i v Praze. Vinice sv. Kláry nabídne o víkendu 12. – 13. září nejen muziku, u které si můžete zazpívat spolu s cimbálem, ale i pro vinobraní netradiční jazz či divadlo. Zájemci se mohou seznámit s expozicí výroby vína a degustovat ve vinném sklípku. Chybět samozřejmě nebudou cenami ověnčená vína z Vinice sv. Kláry, vína osmi předních českých i moravských vinařů a burčák.

„Terasa viničního domku, která nabízí metropoli jako na dlani, v září tradičně ožije vinobraním. Jedná se o oslavu sklizně hroznů, a proto nesmí chybět dobré jídlo, muzika a hlavně víno. Za vína roku 2014 jsme získali zlaté i stříbrné medaile. Aktuálně probíhá soutěž Můj vinař roku, kde jsme jedinou pražskou vinicí a pohybujeme se do desátého místa. Uvidíme tedy, jak hlasování dopadne,“ říká Eva Smržová, pověřená řízením trojské botanické zahrady.
Trojská botanická zahrada letos nabídne pestrou zábavu. Poslechnete si různé hudební žánry a pobaví vás i Divadlo za vodou. „Hořká komedie s názvem Bedřich Hrozný bude netradiční částí programu, stejně jako různorodá hudba. Poslouchat můžete nejen lidovky a dechovku, které k vinobraní patří, ale i jazz, country či swing. Terasa u vinice přímo vybízí k tanci,“ představuje část programu tisková mluvčí botanické zahrady Lucie Herberová.

Program se koná po oba dva dny od 11 do 19 hodin. Vstupné bude během vinobraní mimořádné. „Jako každý rok se vstupné botanické zahrady při vinobraní mění. Nejinak je tomu i letos. Po celý víkend neplatí sousedské ani jiné permanentky, Trojská karta či Garden Pass. V provozu nebudou ani samoobslužné brány. Návštěvníci však mohou v rámci jedné vstupenky navštívit i vinobraní konající se v sobotu 12. září na zámku Troja. Ceník vstupného lidé najdou na www.botanicka.cz,“ doplňuje Herberová.

Zdroj: TZ Botanická zahrada Praha-Troja

You may also like...