Vinné „vychytávky“ aneb co vše možná nikdy nebudete potřebovat I.

Pro anglické slovo gadgets nemáme přesný český ekvivalent, nejčastěji se překládá jako „udělátko“ či „vychytávka“ a je většinou technického charakteru, často se jedná jen o blbůstky bez hlubšího smyslu. A když jsem nedávno  na internetu viděl průtokový provzdušňovač vína bylo rozhodnuto, v tomto článku vám představíme nejpopulárnější  vychytávky – gadgety týkající se vína. Jen čas ukáže které jsou šikovnými vynálezy a které zbytečnostmi  na něž  zapomeneme už v den nákupu. Je však možné, že vás budeme inspirovat co darovat k Vánocům.

I. Průtokový turbínový provzdušňovač vína

Provzdušňovač vína turbína

Provzdušňovač vína turbína

 

Nasadíte na láhev a víno se při nalévání intenzivně provzdušňuje v tomto „turbínovém“ nástavci. Víno jako vše chce svůj čas a důvod k použítí dekantační nádoby je kromě provzdušnění také usazení případného sedimentu a toto vám rozhodně tento pochystátor neumožní. Vychytávku doporučuji hlavně pro rodiny Kaplanů,Francisů nebo jako dárek pro technologické maniaky.

cena cca 400-500 Kč

Kde koupit ? Třeba na Wallmartu

 


II. Silikonové  (nerozbitné) sklenice na víno (nebo koktaily)

Nerozbitné silikonové sklenice

Nerozbitné silikonové sklenice

 

Pořádáte divočejší párty a zcela rozumně uvažujete, že mohou vaše sklenice přijít k úhoně, pak jsou zde právě pro vás nerozbitné silikonové sklenice na víno.  Stejně by člověk neřekl kde všude dnes působí soudruzi z NDR.  K vínu patří jistá noblesa a opít se jako doga z vína příliš noblesní, ale proti gustu žadný aneb účel světí prostředky.

cena cca 350 Kč za 4 ks

Kde koupit ? Třeba na Amazonu
III.Kódový  zámek na vinnou láhev 

Číselný zámek na víno

Číselný zámek na víno

 

Otevřete láhev drahého víno o které se nechcete dělit a hrozí, že se někdo z Vaší rodiny sám  obslouží ? Není nic jednoduššího než láhev zavřít tímto elegantním 4 číselným kódovým zámkem sloužícím i jako uzavírací zátka.  A již nikdo neoprávněný neochutná vaše víno, vaše víno je chráněno 10.000 číselnými kombinacemi. Zámek by měl uzavřít většinu vinných lahví s průměrem 17mm. Malá rada na konec:  pokud nosíte pin k platební kartě napsaný na papírku a uložený hned vedle karty není toto řešení pro Vás. Představa, že si nemohu vzpomenout na číselnou kombinaci k mému burgundskému vínu mne děsí.

Cena cca 500 Kč

Kde koupit ? Třeba na Amazonu

 


IV.Magnetický čistič dekantační nádoby

Čistič dekantační nádoby

Čistič dekantační nádoby

 

Přiznám se bez mučení, že zrovna tato vychytávka mne vzala za srdce, ono čistit zašlou dekantační nádobu složitějšího  tvaru je někdy za trest. Zručnější kutil se může inspirovat a toto udělátko sám vyrobit, 2 silné magnety obalit vrstvou molitanu a voilà máme hotovo.

Cena cca 265 Kč

Kde koupit ? Třeba zde

 


V. Přenosný chladič/ohřívač vína pro geeky

Ohřívač/chladič na víno

Ohřívač/chladič na víno

 

Do tohoto malého přístroje vložíte láhev a nastavíte teplotu a přístroj ji buď chladí nebo zahřívá a za cca 10-20 minut máte flašku jatečně tepelně připravenou. Přístroj je dle recenzentů trochu hlučnější, takže asi bude rušit intimitu na vašem stole. A málem bych zapomněl Iphone/Ipad/Ipod/Android se k tomu připojit nedá.

Cena cca 1500 Kč

Kde koupit ? Třeba na Amazonu

Jan Kynčl

Webmaster VINO.TK

You may also like...