Zámecká slavnost v Krumlově zná nejlepší bílá a červená vína

Nejlepším mezi bílými a růžovými víny je Frizzante Merlot 2014 z Vinných sklepů Zapletal,  mezi červenými víny zvítězil Zweigelt Barrique 2013 od Winzerhof Sax. Rozhodli o tom účastníci Zámecké slavnosti vína, která se konala tuto sobotu v rámci listopadového Festivalu vína v Českém Krumlově.

Celkovým vítězem mezi všemi přítomnými vzorky vín se stal Zweigelt Barrique 2013 (Winzerhof Sax) před Frizzante Merlot 2014 (Vinné sklepy Zapletal). Třetí místo patří také Winzerhof Sax s vínem Kamptal DAC veltlínské zelené 2014. Druhý a třetí v pořadí jsou zároveň nejlepšími mezi bílými a růžovými víny. Děleným třetím místem je doplňuje Vinařství Špalek s „nohama šlapaným“ PETIT EDELSPITZ rulandské šedé 2013 a Irsai Olivér 2015 z Vinařského domu Taschner. Dělenou druhou příčku mezi červenými víny, po vítězném Zweigelt Barrique od Saxe, obsadily Vinné sklepy Zapletal s rulandským modrým 2013 a Templářské sklepy se Sanctus Victoria cabernet sauvignon 2012. Třetí mezi červenými pak byl modrý portugal 2011 z vinařství Kolby.

Hlasování se zúčastnilo lehce přes sto účastníků akce z celkových několika set. Online aplikaci pro hlasování dodal pro Festival vína Český Krumlov již podruhé internetový portál o víně Vino.tk.

Kompletní výsledky přípojujeme níže.

Zdroj: Vlastní zpráva

Vysledky-CK-2015

redakce

Zpravodaj Vino.tk

You may also like...